Blog Backlink Yorumları Ne Kadar Etkili?

Backlink almak adına bildiğimiz gibi backlink alma çeşitleri ve yöntemleri mevcuttur. Bunlardan biri blog site adreslerinden yorum yaparak backlink almaktır.

Blog Backlink Yorumları Ne Kadar Etkili? 1
Blog Backlink Yorumları Ne Kadar Etkili

İnternet ortamı içerisinde web site adresinizin daha ileri taşımak adına ücretli veya ücretsiz tanıtımı adına işlemler yapmaktayız. Bu işlemler arasında meşhur olarak blog sitelerinden yorum yaparak backlink almak gelmektedir. Peki bu yöntem ne kadar etkili ve bize faydaları nelerdir?

Son 1 haftadır şahsen kişisel olarak yabancı seo forumları içerisinde okumuş olduğum makaleler ve yorumlar bu yönde;

Evet, sana katılıyorum. Trafik gönderebilir ancak SEO sıralamasını iyileştirmede yardımcı olmaz.
Blog yorumları, SEO’nuzda size çok yardımcı olmayabilir, ancak web sitenize aynı derecede önemli olan çok fazla trafik gönderebilirler.

İlgili bloglara ve forumlara yüksek kaliteli yorumlar bırakabilirseniz, arama sıralamanızı artırmasa bile size kesinlikle tutarlı bir trafik gönderir.
Yüksek kaliteli siteler hakkında yorum yapıyorsanız, evet, seo’nuza yardımcı olabilir, ancak yorumun yararlı olması gerekir.

Blog yorumu, 2019’da yapılacak veya takip edilmeyen geri bağlantılara yönelik değildir. Blog yorumu, yalnızca diğer ortak blog yazarlarıyla bağlantı kurmak için yapılır. Bağlantı kurmak uzun vadede yardımcı olabilir.

Farklı blogcular sorunları ve çözümleri tartışabilecekleri bir platform oluşturur.
Bu yüzden blog yorumlamanın ilişkileri kurmak olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda bulunan satırlarımda belirttiğim gibi, bir çok yabancı SEO forum siteleri ve SEO blog siteleri üzerinden tartışmaya açık olan bu konuda bir çok SEO uzmanı Blog Backink yorumları kimisi faydalı bulmakta, kimisi faydalı bulmamakta. Şahsen ben ise, faydalı duruma nasıl dönüştürebiliriz düşüncesindeyim.

Hangi Blog Adreslerinin Yorum Kısmından Backlink Almalıyım

Bu başlık bana göre blog backlink yorumları adına en önemli durumdur. Web site adresinizin içeriği teknoloji olarak varsayalım, içeriği veya açmış olduğu konu teknoloji ile alakalı ise yorum kısmından backlink alabiliriz.

Kopyala yapıştır/ özgün olmayan, kendine hayrı olamayan blog sitelerinden backlink almaktan kaçının.

Blog Backlink Yorumları Ne Kadar Etkili? 2
Backlink Yorumlarını Nasıl Faydalı Duruma Dönüştürebiliriz?

Backlink Yorumlarını Nasıl Faydalı Duruma Dönüştürebiliriz

Blog backlink teknikleri içerisinde en önemli ve dikkat etmeniz durumlardan, hatta en önemli diyebileceğimiz durumlardan birisi, backlink yorumlarını faydalı duruma, yani olumlu olarak sonuçlar almak adına izlemeniz gereken yol;

Blog Backlink Yorumları Ne Kadar Etkili? 3
blog yorumu ile ziyaretçi çekmek

Yorum Backlink ile Trafik

Kaliteli ve ziyaretçi kitlesi yüksek olan blog adreslerinin yazmış olduğu konular üzerinden etkileyici bir yorum ile trafik çekebilirsiniz. Yazılmış olan konu ile alakalı yorum yazmak, hatta faydalı olabileceğini düşündüğünüz yorum yazmak, Şuraya bir link bırakayım düşüncesi ile yapıştır linki düşüncesi ile yorum yazmaktan emin olun faydalı olacaktır. Admin panelinden Bir yorumu onaylamak ne kadar kolay ise, yorumu silmek o kadar kolaydır.

Kaliteli blog adresinde kaliteli yorum, size ilgisi o konu içeriği üzerine olan ziyaretçiler kazandıracaktır. Yorum kısmından konu içerisinde link eklenilmesi, bir çok site sahibi tarafından kabul edilmemektedir. Hiç kimse önem verdiği web site adresinin spama dönüştürülmesine izin vermez. Bu sebepten konu içerisinde link vermekten kaçının. Ad Soyad kısmından isminizi yazarak link verin veya diğer onaylanmış başka kişilerin yorumlarını inceleyiniz. Benim tercihim genelde ad soyad şeklinde isim yazmak ve yorum yazma seçeneklerinde URL kısmına web site adresimi yazarak, kalıcı, ilgili yorum yazmaktır.

Blog Backlink Yorumları Ne Kadar Etkili? 4
YORUM BACKLİNK ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU
Yorum Backlink Arama motoru optimizasyonu

Blog adresi içerisinde yapmış olduğunuz yorumda bulunan eklemiş olduğunuz link SEO adına Google sıralamanızda fazla önem taşısada veya taşımasada otomatikmen bizlere faydalı olmasını istediğimiz durumu nasıl yapacağımızı anlattım. Hedefiniz hedef kitlenizi oluşturmak ve ziyaretçi çekmek ise Yorum Backlink ile Trafik bana göre doğru olandır.

Not: Konu altından görüşlerinizi ve bu konuda sorularınızı iletebilirsiniz.

Konuya Yorum Yap?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir